Nieuws

Hypotheekrente 20 jaar vast is verdubbeld in populariteit

Méér zekerheid zonder hogere maandlasten

donderdag 17 juli 2014
Hypotheekrente 20 jaar vast is verdubbeld in populariteit

De hypotheekrente die langer vaststaat, zoals 15 of 20 jaar vast, is sinds 2012 twee keer zo populair geworden. In 2012 koos ruim 1 op de 6 Nederlanders een hypotheek met een langere rentevaste periode (11 tot 20 jaar vast). In 2014 is dit uitgegroeid naar bijna 1 op de 3. Dat blijkt uit cijfers van De Hypotheker. Een logische situatie. De rente van een 20 jaar vaste hypotheek is namelijk historisch laag. Ofwel: langdurige zekerheid tegen lage maandlasten.

Het aantal mensen dat kiest voor een 10 jaar vaste hypotheekrente is in twee jaar tijd gedaald van 54 procent naar 46 procent. Een hypotheek met een rentevaste periode van 5 jaar daalde in populariteit van 15 naar 9 procent. De cijfers zijn een weergave van de periode januari tot en met juni van elk jaar. 

Hypotheekrente 20 jaar vast verdubbeld in populariteit
Hypotheekrente 20 Jaar Vast Verdubbeld In Populariteit -1
Hoe goedkoop is de hypotheekrente 20 jaar vast nu?
Eén van de laagste hypotheekrentes voor 20 jaar vast is nu 4,1%. Tussen 2004 en 2014 kwam de hypotheekrente 20 jaar vast in de buurt van de 4,8%. Gaan we verder terug naar 1994, dan was de laagste rente gemiddeld genomen zo'n 5,5%. 

De huidige hypotheekrente is dus laag. Zo laag zelfs, dat je nu minder betaalt voor een hypotheek met een 20 jaar vaste rente, dan wat je normaal gesproken betaalt voor een hypotheek met een 10 jaar vaste rente.

Je kunt op dit moment dus kiezen voor meer zekerheid zonder daar extra voor te betalen.

Wat was (gemiddeld) de laagste rente tussen 1994 en 2014?

  5 jaar vast 10 jaar vast 20 jaar vast
2004 - 2014 3,9% 4,4% 4,8%
1994 - 2014 4,2% 5,1% 5,5%


Rekenvoorbeeld: dit betaal je per maand

Een hypotheek van € 250.000 kost je bij een 20 jaar vaste hypotheekrente van 4,10% maar € 555 netto per maand. Wil je de hypotheek volledig aflossen via een annuïteitenhypotheek, dan betaal je € 990. Bij de annuïteitenhypotheek word je - door af te lossen - bovendien langzaam eigenaar van je huis.

  Bruto

Netto*  (na belastingteruggave)

Aflossingsvrije hypotheek € 854 € 555
Annuïteitenhypotheek € 1.208 € 990

* Gemiddelde netto maandlast eerste 20 jaar

Je hypotheekrente 20 jaar vastzetten, is in de huidige markt een prima keuze. Alternatief zou je kunnen kiezen voor een opkniphypotheek. Daarmee kies je voor de zekerheid van 20 jaar vast én voor de nog lagere lasten van een variabele hypotheek.

Meer weten of persoonlijk advies?

Vink hieronder aan over welke onderwerpen je meer informatie wilt ontvangen.

Vink alsjeblieft minstens één onderwerp aan


 ,  
Opzoeken adres gegevens mislukt Handmatig invoeren?


Bedankt voor je interesse, het formulier is verzonden

  1. Je ontvangt een e-mail ter bevestiging
  2. We nemen je vraag / verzoek om informatie snel in behandeling
  3. Afhankelijk van je vraag komt de reactie via Wegwijs of een externe specialist
Voor een optimale gebruikservaring maakt Wegwijs.nl gebruik van Cookies. Accepteren Meer informatie