Wegwijs - Nieuws voor uw privéportemonnee Wegwijs - Nieuws voor uw privéportemonnee

   
Bezwarendienst WOZ populair, maar klant betaalt teveel

Bedrijven incasseren twee keer

Bezwarendienst WOZ populair, maar klant betaalt teveel

Gepubliceerd op: 05 maart 2010

Het was vorig jaar al in opkomst, maar het fenomeen wordt door een slechte woningmarkt steeds populairder: de WOZ consultant. Huizenbezitters die vinden dat de gemeente hun woning te hoog heeft getaxeerd en dus een hogere onroerendezaakbelasting (ozb) en eigen woningforfait moeten betalen, hoeven hun bezwaarschrift niet meer zelf in te sturen. Zij kunnen terecht bij gespecialiseerde bedrijven die het contact met de gemeente overnemen. Als klap op de vuurpijl loopt de huiseigenaar ook nog eens geen enkel risico, want hij betaalt alleen bij succes. Maar is dat wel zo verstandig?

Iedere Nederlandse woning in particulier bezit wordt jaarlijks door de gemeente getaxeerd volgens de wet Waardering Onroerende Zaak (WOZ). Op basis van deze waarde wordt de hoogte van het woningforfait en de ozb bepaald. De gemeenten lieten deze waarde jaarlijks een stukje stijgen, omdat de huizen ook steeds meer waard werden. Maar door de verslechterde marktsituatie zijn de huizenprijzen juist aan het dalen. De vaak globaal vastgestelde WOZ-taxaties zijn hier lang niet altijd voldoende op aangepast. Huizenbezitters betalen in dat geval teveel belasting.

Het loont dus om dat aan de kaak te stellen. Vooral in het duurdere huizensegment kunnen de besparingen tot honderden euro’s per jaar oplopen. Complicerende factor is echter het bezwaarschrift. De eigenaar moet aan de gemeente kenbaar maken dat hij vindt dat zijn huis minder waard is dan getaxeerd. Een hindernis waar veel mensen afhaken. Voor de WOZ consultants een gat in de markt.

Dubbele vergoeding
‘U hoeft zelf niets te doen, betalen doet u alleen als wij succesvol de WOZ-waarde omlaag krijgen’, zo adverteren deze bedrijven. De kosten die de klant in rekening worden gebracht bij succes, zijn voor administratie en eenmalig een aanzienlijk percentage van het bespaarde bedrag. Dat lijkt schappelijk, maar op deze manier strijken de no cure no pay consultants twee keer een vergoeding op voor geleverd werk.

Bij een toegekende verlaging is de gemeente volgens het Besluit Proceskosten Bestuursrecht namelijk al verplicht om de gemaakte kosten te vergoeden aan de bezwaarmaker. Het besparingspercentage dat de consultant van u verlangt, is dus twee keer incasseren voor dezelfde handelingen! Bovendien is bezwaar aantekenen tegen een WOZ-taxatie een routineklus voor deze bedrijven die een minimale inspanning vergt. Een klus die nader beschouwd ook vrij eenvoudig door de consument zelf gedaan kan worden.

Zelf bezwaar maken
Een bezwaarschrift hoeft bijvoorbeeld niet voorzien te zijn van een officiële hertaxatie van een makelaar. Enkel puntsgewijs alle argumenten voor een lagere waardering opsommen kan al voldoende zijn. Voorbeelden van deze argumenten kunnen zijn dat uw woning minder groot is dan de panden waarop de gemeente de taxatie baseert. Wellicht is uw tuin kleiner of juist gelegen in een ongunstigere windrichting. De staat van onderhoud is van belang, maar ook bijvoorbeeld de aanwezigheid van windmolens of GSM-masten in de buurt kunnen de taxatie verlagen.

Meer informatie

Vink hieronder aan over welke onderwerpen je meer informatie wilt ontvangen.

Vink alsjeblieft minstens één onderwerp aan

Persoonsgegevens

Vul hieronder je persoonsgegevens in en klik op "Verzenden" om het formulier te versturen.

Bezig met verzenden

Je gegevens worden verzonden, een moment geduld alsjeblieft.

Meest aangevraagde informatie

Wij hebben de gegevens in goede orde ontvangen.

Hieronder staan onderwerpen waarover bezoekers van Wegwijs.nl de meeste informatieverzoeken indienden. Wil je ook informatie ontvangen over één van deze onderwerpen, geef dit dan onderstaand aan. Het opnieuw invoeren van uw persoonsgegevens is niet nodig.

Vink alstublieft minstens één onderwerp aan

Bezig met verzenden

Je gegevens worden verzonden, een moment geduld alsjeblieft.

Formulier verzonden

Wij hebben de gegevens in goede orde ontvangen en nemen zo spoedig mogelijk contact op.

 

Andere lezers van dit artikel lazen ook

Meest gelezen artikelen over dit onderwerp

Gepubliceerd op: 05-03-2010
http://www.wegwijs.nl/artikel/2010/03/bezwarendienst-woz-populair,-maar-klant-betaalt-teveel